Potujoča knjižnica

V sredo v Bistrici pri garažah od 15.15 do 15.45, v Lešah pred šolo od 16.00 do 16.45, v Hudem grabnu pred Smolejevo hišo od 16.45 do 17.15 in na Brezjah pred Domom družbenih organizacij od 17.15 do 18.00.

KOBI – branje z učnim pripomočkom

KOBI je pripomoček za učenje branja, namenjen otrokom z disleksijo in drugim, ki jim nagaja členjenje besed in branje nasploh. Kobi besedilo prenese iz tiskovine na tablico in ga prilagodi potrebam posameznika (npr.: različno obarva b in d).

Branje s Kobijem v družbi naših strokovnih sodelavcev bo vsako sredo ob 17. uri v Pretnarjevi spominski sobi Knjižnice dr. Toneta Pretnarja. Za branje s Kobijem je potrebna predhodna najava. Starši lahko otroka prijavijo na telefonski številki 04/592-38-83 ali preko elektronske pošte siktrz@trz.sik.si.

NOVOLETNE ZAOBLJUBE z Mojco Klug

V sredo, 18. 12. 2019, ob 19. uri vabljeni v knjižnico na praznični večer.  Naša gostja bo Mojca Klug, specialna pedagoginja in iskalka, novoletne zaobljube nam bo predstavila na zabaven, humoren način. Je velika popotnica po Caminu, o svoji izkušnji je napisala tudi knjigo Camino Francés : moj poskus pobega od “brezsmislov” sodobne družbe.