V torek, 22. 10. 2019, ob 19. uri vabljeni v knjižnico na literarni večer. Ob 100. obletnici rojstva plodovite pisateljice in prevajalke Mimi Malenšek je Kulturno društvo Tabor Podbrezje (predsednica Daca Dragica Perne) izdalo monografijo V vročem soncu vonj pelina. Avtorica monografije je Alenka Puhar, slovenska prevajalka, publicistka, strokovnjakinja na področju psihozgodovine, urednik knjige Jožef Perne, ti bodo tudi oblikovali literarni  večer.

Mimi Malenšek je otroška leta preživela v Podbrezjah, del srednje šole je obiskovala v Tržiču. Velja za najbolj plodno slovensko pisateljico. Štirideset del je izdala Malenškova, večinoma zgodovinske, vojne, biografske romane. Purgarji (1987) so prikaz trškega življenja v Tržiču proti koncu 19. stoletja, čas Mallyja, Goetzla.

Mimi Malenšek je bila povezana z ljudmi v Tržiču, zato vas vabimo na predstavitev monografije o njej in k branju njenih del. Knjigo je oblikovala Eva Remškar.

Vir: osebni arhiv