Vabljeni v Knjižnico dr. Toneta Pretnarja, na celodnevni dogodek, ki bo v torek, 11. 10. 2022 med 8.30 in 17.00 na Balosu 4.

V veliki dvorani se nam bodo predstavila uspešna mednarodna podjetja ter ustanove: Center Noordung (virtualna resničnost, humanoidna robotka Vita), NEUROFLY (virtualni simulator letenja, ki ga vodimo preko možganov), 505VR (virtualna hoja po robu nebotičnika), Triglav Lab (virtualni poleti na planiški velikanki), Delavski dom Trbovlje (robot, ki bo narisal vaš portret).

Virtualni simulator letenja boste lahko upravljali zgolj s pomočjo možganov ter misli. S Centrom Noordung vstopite v svet neskončnosti, mimo zvezd, v osrčje neznanega. Spoznajte vizionarje vožnje po vesolju, raziskujte vesoljske tehnologije in se potopite v zgodbo kulturalizacije vesolja. Strah pred višino boste premagovali s hojo po robu nebotičnika. Kako dober smučarski letalec ste, boste preizkusili na virtualni planiški velikanki.