Knjižnica dr. Toneta Pretnarja in Zveza kulturnih organizacij Tržič vabita na domoznanski večer, ki bo v ponedeljek, 27. septembra 2021, ob 19. uri v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja Tržič.

Predstavili bomo knjigo izbranih pesmi Mata Mežka z naslovom Moje mesto Tržič, ki jo je zasnovala, uredila in gradivo zanjo zbrala Jožica Koder, založila in izdala pa Zveza kulturnih organizacij Tržič.

Matija oz. Mato Mežek (1928–2001) je bil pomemben soustvarjalec kulturnega življenja v Tržiču v 2. pol. 20. stol., predvsem pa, kot je sam vedno poudarjal, pravi »Trščan«. Težko je našteti vse kulturne in humanitarne dejavnosti, pri katerih je bil aktiven. Je avtor številnih ponarodelih pesmi, ki opisujejo lepote Tržiča in njegove okolice. Tudi besedilo tržiške himne je prišlo izpod njegovega peresa.

Prijazno vabljeni!